ADESTE Warszawa żegna (mamy nadzieję, że na zawsze) trudny czas zamknięcia instytucji kultury. Najlepszy sposób na odreagowanie to, oczywiście, powrót do spotkań, wizyt studyjnych i Śród z ADESTE na żywo!

2 czerwca 2021 roku spotkaliśmy się w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.
Środa z ADESTE na leżakach i na trawie przed Zachętą była dokładnie tym, czego nam brakowało. ADESTE to w końcu relacje, serdeczność, rozmowy i radość bycia razem.
Przed wspólnym poczęstunkiem i rozmowami na trawie, przedstawiciele Zachęty – Olga Wysocka i Artur Szczęsny – zaprosili nas na oprowadzanie kuratorskie Jérôme Bazina po świeżo otwartej wystawie “Zimna rewolucja. Społeczeństwa Europy środkowo-wschodniej wobec socrealizmu, 1948–1959”. Serdecznie dziękujemy za gościnę przyjaciołom z Zachęty oraz wszystkim, którzy spędzili z nami Środę z ADESTE! Były z nami zarówno nowe osoby, które serdecznie witamy w naszej nieformalnej sieci, oraz stała, niezawodna ekipa.

21 czerwca odwiedziliśmy Mazowiecki Instytut Kultury. Zaprosiła nas Magdalena Ulejczyk, dyrektorka tej instytucji. W węższym gronie aktywistek i aktywistów warszawskiej sieci ADESTE odwiedziliśmy otwierającą się wkrótce Czytelnię MIK oraz rozmawialiśmy o najbardziej palących oraz długoterminowych potrzebach i wyzwaniach, którymi chcemy się zająć. Poruszaliśmy szereg tematów – od bardzo technicznych kwestii organizacji pracy nad stroną internetową, aż po bardziej koncepcyjne rozmyślania nad projektem roboczo nazwanym Think-and-Do Tank’iem ADESTE, o tym jak instytucje kultury odnajdą się w hybrydowej rzeczywistości po pandemii, oraz jak najlepiej systemowo przeprowadzać proces Audience Development w naszych organizacjach.

 

Zapraszamy na kolejne Środy z ADESTE, które odbędą się:

Więcej informacji na grupie Rozwój publiczności na Facebooku.

Teraz potrzebujemy siebie bardziej, niż kiedykolwiek! ❤️